پاورپوینت درباره نقش کمیته حسابرسی داخلی در مدیریت ریسک

دسته بندي : عمومی » پاورپوینت
تعداد اسلاید : 23
نوع فایل: powe point
فرمت فایل: pptx
*** قابل ویـرایشاسلاید 1
حسابرسی داخلی در مسیری قرار دارد که به منظور رویارویی با الزامات قانونی جدید برای راهبری شرکتی و استاندارد های جدید مدیریت ریسک، در چند سال آینده نیاز خواهد داشت در روش ها، ابزار و تکنیک های سنتی خود تغییراتی ایجاد کند. این الزامات جدید به گونه ای طراحی شده اند تا اطمینان بی شتری از توانایی سازمان در مدیریت ریسک فراهم شود، ازاین رو، تغییرات عمده ای در عملکرد حسابرسی داخلی و حمایت هیأت مدیره از آن را می طلبد.
 
رویدادهای ناگوار اقتصادی و اجتماعی همچون رسوایی انرون، بحران بانکی سال 2008 ، توفان کاترینا، بحران ناشی از زباله های نفتی بریتیش پترولیوم در اقیانوس، رسوایی شرکت الیمپوس، بحران مالی یونان و غیره، بارها رخ داده است. چنین روادیدهایی ناشی از فقر راهبری در سازمان های خصوصی و دولتی است. بخش عمده ی شکست راهبری ناشی از مدیریت نامناسب ریسک است.اسلاید 2
رهنمود های بین المللی مدیریت ریسک در ایزو 31000 سال 2009 ، با عنوان « مدیریت ریسک: اصول و رهنمودها » به صورت استاندارد تدوین شد. این استاندارد راهنمای عملی و به روزشده ای را برای کلیه ی سازمان ها، اعم از خصوصی و عمومی، به منظور بهبود و افزایش توانایی سازمان ها در مدیریت ریسک فراهم می کند. تدوین استانداردهای فوق براساس استانداردهای اولیه ی مدیریت ریسک و نیز موفقیت های عملی سازمان هایی چون گروه صنعتی هایدرو وان و بی. اچ. پی. بیلیتون که از روش های فوق بهره گرفتند، صورت پذیرفته است. گروه صنعتی هایدرو وان برای اجرای مدیریت ریسک سازمانی (ERM) ، نسخه ی قدیمی ایزو 31000 را در سال 2000 با به کارگیری به عنوان الگو استاندارد مدیریت ریسک 4360 AS / NZS شروع کرد. موفقیت ها و چالش های مدیریت ریسک آن ها به خوبی مستندسازی شده است.


اسلاید 3
مدل آن ها که عمدتاً بر پایه ی استفاده از کارگاه های آموزشی ریسک، اولویت بندی ریسک ها و تخصیص منابع قرار دارد، بر اساس مدلی آسان اما کارآمد عمل می کند. رییس اجرایی حسابرسی )داخلی(، کارکنان واحدهای حسابرسی )داخلی( و مدیریت ریسک را از یکدیگر تفکیک کرده و برای انطباق با روش های پذیرفته شده ی مشارکت حسابرسی داخلی در اجرای مدیریت ریسک سازمانی توسط انجمن حسابرسی داخلی دو رویه ی متفاوت را در پیش می گیرد. مدل گروه صنعتی هایدرو وان بالاترین منابع ریسک را مشخص کرده و برای بازنگری و چاره اندیشی آن را به مدیریت ارشد و هیأت مدیره ارایه می دهد. معیارهای ریسک در سطح هیأت مدیره به عنوان مبنایی برای تشخیص، تحلیل و ارزیابی ریسک تعیین شده و بر سر آن توافق شده است. حسابرسی داخلی از این ریسک مدون شده به عنوان مبنایی حائز اهمیت برای برنامه ریزی حسابرسی داخلی بهره می گیرد. به تازگی، بسیاری از کشورهای بزرگ، مقررات و آیین نامه هایی برای راهبری شرکتی تعريف کرده اند . همه ی این موارد نیازمند آن است که اطلاعات کافی براي هیأت مدیره ی سازمان فراهم شده باشد تا بتواند برای سها مداران به صورت مستند اجراي مؤثر مديريت ریسک را بيان کند و یا در غير اين صورت )در صورت عدم اجرای اثربخش مدیریت ریسک( ضعف های آن را افشا سازد.
 

دسته بندی: عمومی » پاورپوینت

تعداد مشاهده: 410 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: pptx

تعداد صفحات: 23

حجم فایل:1,112 کیلوبایت

 قیمت: 17,500 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • گالری تصاویر :